KURSOKONFERENCJA GRASSROOTS 2017 – ZA NAMI

Tegoroczna bezpłatna kursokonferencja AKADEMII PIŁKARSKIEJ GRASSROOTS obyła się w pod gorzowskich Różankach. W dniu 7 Listopada 2017 roku Trenerzy z całego województwa Lubuskiego i nie tylko zjechali się do hali sportowo – widowiskowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II.

 

 

Frekwencja dopisała, z naszej konferencji skorzystało ponad 200 uczestników liczba ta bardzo cieszy jest to fakt, że w województwie mamy co raz to więcej trenerów otwartych na nowe podejście oraz metody treningowe.  

Na konferencji gościliśmy znane osobistości w świecie polskiej piłki nożnej:

·         Marcin Dorna

·         Michał Libich

·         Jakub Grzęda

·         Jacek Kacprzak

·         Przemysław Prętkiewicz

Kursokonferencję otworzyli V-ce Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie Zdzisław Czyrka oraz V-ce Prezes d.s. piłkarstwa młodzieżowego Zenon Chmielewski. Na całością przebiegu konferencji czuwał Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron.

Podczas  sesji wykładowej przedstawiono idee „Grassroots” , trener Jacek Kacprzak opowiedział trenerom o AMPFurbol, Michał Libich poruszył temat intensywności treningowej. Na zakończenie sesji wykładowej Jakub Grzęda przybliżył zgromadzonym pojęcia aktywizacji przedtreningowej oraz prewencji przeciwurazowej w treningu dzieci.

W sesji praktycznej rozpoczął Jakub Grzęda aktywizacją przedtreningową na konkretnych ćwiczeniach, później Michał Libich przeprowadził przykładowe ćwiczenia w kategorii U-11 dotyczące zmiany pozycji. Po czym Michał Dorna – trener reprezentacji Polski U-15 przeprowadził gry doskonalące fazy przejściowe Atak/Obrona Obrona/Atak w treningu dzieci.

Wszystkie ćwiczenia wykonywały Młode Orły z Międzyrzecza za co bardzo dziękujemy, gdyż tym razem dzięki ich udziałowi swoje umiejętności podwyższali trenerzy. Również wielkie słowa podziękowania w kierunku Dyrekcji Szkoły za użyczenie obiektów sportowych na konferencję.

Kursokonferencje podsumował Przemysław Pretkiewicz.

Cieszy fakt, że na Kursokonferencji w Różankach przybyło ponad 200 słuchaczy i mamy nadzieje, że takie iwenty podniosą poziom treningów w naszym województwie.

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

KLASY SPORTOWE DZIEWCZĄT

MULTIMEDIA