Z PODWÓRKA DO REPREZENTACJI

Rusza XIX edycja turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy - tradycyjnie już - w maju na stadionie PGE Narodowym.

 


Z PODWÓRKA DO REPREZENTACJI

Udział w tych rozgrywkach to prawdziwa szansa dla każdego dziecka na odkrycie talentu. Podczas blisko dwóch dekad do turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zgłoszonych zostało ponad 2 mln dzieci. Już przeszło 50 wychowanków turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. To tutaj swoje kariery zaczynali m.in. ambasador turnieju Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński i Paulina Dudek. Rozgrywki rozpoczynają się na poziomie gmin i powiatów, by następnie podczas Finałów Wojewódzkich wyłonić drużyny, które na przełomie kwietnia i maja zagrają o Wielki Finał na PGE Narodowym oraz nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz reprezentacji Polski.

- Moja piłkarska przygoda rozpoczęła się od turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", dlatego cieszy mnie fakt, że ta sportowa impreza tak dynamicznie się rozwija i wzbudza ogromne zainteresowanie dzieci oraz trenerów. To niesamowite, że zwycięzcy mogą zagrać w finale na stadionie PGE Narodowym, na którym swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. Jestem przekonany, że udział w tym turnieju to szansa na spełnienie marzeń i odkrycie talentu - powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz SSC Napoli 
i ambasador turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

- Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" nie tylko wychowuje przyszłe gwiazdy piłkarskich boisk, ale przede wszystkim zaszczepia miłość do futbolu i aktywności fizycznej w dziecięcych sercach. Na tym młodzieńczym entuzjazmie, radości z wygranej i sportowej złości po porażce zależy nam najbardziej, bo sport buduje charakter. Idea turnieju znakomicie wpasowuje się w naszą filozofię -Piłki dla wszystkich-, poprzez którą chcemy promować futbol w wydaniu amatorskim, młodzieżowym i rekreacyjnym - mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ I ZAGRAĆ O SPEŁNIENIE MARZEŃ

 

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem już od 12 lat firma Tymbark, 
a sponsorem brązowym od dwóch edycji - Electrolux. W rozgrywkach objętych Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia, biorą udział drużyny chłopców i dziewczynek w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

 
Drużyny można zgłaszać wypełniając formularz, który dostępny jest pod linkiem:

https://www.laczynaspilka.pl/logowanie.html

lub po kliknięciu w przycisk "Zgłoś drużynę- widoczny na stronie głównej Turnieju po prawej stronie.
 
W Turnieju mogą wziąć udział drużyny, które reprezentują następujące podmioty:

a. Szkoły Podstawowe,
b. Uczniowskie Kluby Sportowe,
c. Kluby sportowe,
d. Inne - podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.
 
Rywalizacja dziewcząt i chłopców toczyć się będzie w trzech grupach wiekowych: U-8, U-10, U-12.
 
W rozgrywkach wszystkich szczebli mogą brać udział wyłącznie zespoły składające się z zawodników:

urodzonych od 1 stycznia 2011 do 31 grudnia 2012 - (dla kategorii U- 8),
urodzonych od 1 stycznia 2009 do 31 grudnia 2010 - (dla kategorii U-10),
urodzonych od 1 stycznia 2007 do 31 grudnia 2008 - (dla kategorii U-12).
 

Szczegółowy regulamin znajduje się pod adresem: http://zpodworkanastadion.pl/o-turnieju/regulamin
 
Bardzo prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu.
 
Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn, w każdej kategorii. Za udział każdej drużyny w Turnieju trenerzy i nauczyciele otrzymają piłkarski upominek - oryginalną koszulkę treningową. Drużyny można zgłaszać do 30 września. 
 
Mecze finałowe XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" rozegrane zostaną na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, a nagrodą główną jest wyjazd na mecz piłkarski.
 
JAK ZGŁASZAĆ DRUŻYNY
 
1. Na stronie Turnieju www.zpodworkanastadion.pl klikamy w przycisk 'Zgłoś drużynę- i przenosimy się na stronę logowania do formularza zapisów.
 
2. By zalogować się do formularza zapisów trzeba wcześniej założyć konto na portalu Polskiego Związku Piłki Nożnej: www.laczynaspilka.pl (osoby, które mają takie konto nie muszą go ponownie zakładać). Aby ja założyć należy wybrać opcję: "Zarejestruj się- i wypełnić wniosek o założenie konta. Następnie na podany mail przesłany zostanie link aktywacyjny, w który trzeba kliknąć by aktywować konto.
 
3. Gdy konto jest aktywne ponownie na stronie Turnieju www.zpodworkanastadion.pl klikamy w przycisk "Zgłoś drużynę- i logujemy się do formularza zapisów używając adresu email i hasła do konta w portalu www.laczynaspilka.pl i klikamy w opcję 'Krok I: - zgłoś drużynę'. 
 
4. Po wypełnieniu formularza zgłaszającego drużyny na podany mail przesłana będzie wiadomość z potwierdzeniem zgłoszenia.
 
 
Przed rozpoczęciem rozgrywek opiekunowie drużyn będą musieli w terminie od 1 do 30 września zgłosić listę zawodników, którzy wystąpią w każdej z drużyn.

Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy. Nowym zapisem w regulaminie turnieju jest dopuszczenie do udziału we wszystkich kategoriach wiekowych dziewczynek, które na co dzień występują w oficjalnych młodzieżowych rozgrywkach klubowych. Zasada ta dotyczy również najmłodszej kategorii (U-8) chłopców. Z kolei ci starsi mogą trenować w klubach, ale nie mogą być uprawnieni do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19. Reguła ta nie dotyczy jedynie reprezentacji szkół, którym wolno zgłosić każde dziecko będące uczniem danej placówki, nawet młodych piłkarzy grających na co dzień w lidze w klubowych barwach. Drużyny zgłaszać można tylko do 30 września na stronie www.zpodworkanastadion.pl. 
Za udział każdej drużyny w rozgrywkach trener otrzyma oryginalną koszulkę treningową.
 
Etapy gminne i powiatowe startują w październiku i potrwają do marca przyszłego roku. Po ich zakończeniu przyjdzie czas na Finały Wojewódzkie (od 18 marca do 26 kwietnia 2019 r.), a wreszcie - Finał Ogólnopolski w Warszawie (29 kwietnia - 2 maja 2019 r.). Jak co roku najlepsze drużyny wzniosą Puchar Tymbarku, odbiorą pamiątkowe medale oraz obejrzą na żywo jeden z meczów reprezentacji Polski.


Informacji o Turnieju udzielają również Koordynatorzy Wojewódzcy:

 

PÓŁNOC WOJEWÓDZTWA ( POWIATY : KROSNO ODRZ. , SŁUBICKI , GORZOWSKI ZIEMSKI , GORZOWSKI GRODZKI , STRZELECKO-DREZDENECKI , MIĘDZYRZECKI , SULĘCIŃSKI )-

ADAM BOGDAŃSKI

TEL.887474787


POŁUDNIE WOJEWÓDZTWA ( POWIATY : ZIELONOGÓRSKI ZIEMSKI , ZIELONOGÓRSKI GRODZKI , ŚWIEBODZIŃSKI , NOWOSOLSKI , ŻAGAŃSKI , ŻARSKI , WSCHOWSKI ) –

DARIUSZ KURZAWA

TEL. 609246308

 

INFORMACJE I ZAŁĄCZNIKI:

·         HARMONOGRAM TURNIEJU

·         ETAPY TURNIEJU

·         JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ?

·         KTO MOŻE GRAĆ?

·         REGULAMIN

·         INFORMATOR

·         ZGODA RODZICA

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23

KLASY SPORTOWE DZIEWCZĄT

MULTIMEDIA