RUSZYŁ PILOTAŻOWY PROGRAM CERTYFIKACJI PZPN DLA SZKÓŁEK PIŁKARSKICH

Dnia 8 lutego PZPN rozpoczął pilotażowy program Certyfikacji szkółek piłkarskich. Zostanie on przeprowadzony na małej grupie docelowej, w celu przetestowania działań operacyjnych programu, formularzy zgłoszeniowych do programu oraz obsługi systemu informatycznego, służącego do administracji kwestii organizacyjnych oraz szkoleniowych podmiotu, który otrzyma Certyfikat PZPN.

 

To jedynie działania próbne. Za kilka tygodni (marzec – kwiecień) ruszy jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, mający na celu podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia, czyli – Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Zarówno szkółki objęte, jak i nieobjęte pilotażem, będą musiały spełnić dokładnie takie same kryteria, by finalnie uzyskać certyfikat podczas właściwej procedury weryfikacyjnej i uzyskają go nie wcześniej niż 1 września 2019 roku. Ze względu na krążące spekulacje w  lubuskim województwie, informujemy że nasz region reprezentują następujące pięć szkółek:

- ZKS Stilon Gorzów;

- MUKS Warta Gorzów;

- UKS AP Falubaz Zielona Góra;

- ZAP Zbąszynek;

- UKS Promień Żary.

 >>>PROGRAM CERTYFIKACJI SZKÓŁEK PZPN<<<

Kandydaci województwa lubuskiego zostali wybrani na podstawie ogólnego potencjału, organizacji, funkcjonowania klubu i przyjętych priorytetów. W Polsce do pilotażowego programu zostało zaproszone sto sześćdziesiąt podmiotów, z czego pięć miejsc przypada na kluby z województwa lubuskiego. Uzyskane miejsca stanowią wypadkową ilości funkcjonujących podmiotów w naszym regionie do ilości w kraju. Jednocześnie informujemy, że pozostałe kluby które nie zostały zaproszone do udziału w pilotażowym programie, nie są gorszymi szkółkami. Dodatkowo pragniemy poinformować, że przystąpienie do udziału w programie nie gwarantuje klubą certyfikatu. W obecnej chwili żaden           z podmiotów województwa lubuskiego i Polski, nie może świadomie wprowadzać środowisko piłkarskie w błąd informując o przyznanym Certyfikacie PZPN.

 

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 - U13), w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony, będących członkami Polskiego Związku Piłki Nożnej albo biorących udział w oficjalnych rozgrywkach PZPN, LZPN lub OZPN. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji gwarantują, że oddział szkółki piłkarskiej, który otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Oczywiście udział klubów w programie jest dobrowolny.

Dodatkowo zachęcamy o zapoznanie się z materiałem otwierając niżej umieszczony link:

https://junior.weszlo.com/2018/10/18/mysle-ze-pojawia-sie-konkretne-pieniadze-duzy-wywiad-na-temat-programu-certyfikacji-szkolek/

 

Daniel Sienkiewicz

Specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim

Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)

Tel: +48 510 877 262

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPONSORZY

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

KLASY SPORTOWE DZIEWCZĄT

MULTIMEDIA