LUBUSKI ZPN
GOZPN
EXTRANET
WYDZIAŁ GIER
WYDZIAŁ DYSCYPLINY
KOLEGIUM SĘDZIÓW
DOKUMENTY
SZKOLNY FESTIWAL PIŁKI NOŻNEJ W MURZYNOWIE
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2019 14:12
- Odsłony: 6633
Z inicjatywy Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Roberta Skowrona i Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie Wielkopolskim, Zdzisława Czyrki odbyła się kolejna inicjatywa piłkarska pod nazwą ,,Szkolny Festiwal Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka w Murzynowie’’, wsparta przez Departament Piłki Amatorskiej PZPN Grassroots.
Wyróżnioną miejscowością okazała się niewielka wieś Murzynowo, z powiatu międzyrzeckiego, w gminie Skwierzyna. Okazuje się że właśnie w tej miejscowości tradycje piłkarskie sięgają 1918 roku. W ostatnich latach zarząd klubu na czele z Prezesem, Piotrem Milejem w porozumieniu z władzami samorządowymi skupili się na poprawie infrastruktury sportowej. W wyniku owocnych poczynań powstało piękne boisko z nawierzchnią trawiastą której nie powstydziły by się renomowane kluby ze szczebla centralnego. Dziś obiekt nazywa się Stadionem w Murzynowie im. Wiktora Zwolińskiego. W obecnej chwili trwa walka drużyny seniorskiej o powrót do klasy okręgowej i odbudowa grup młodzieżowych w oparciu o działalność klubową.
Szkolny Festiwal Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka, był przygotowany w oparciu o działalność Przewodniczącej Rady Rodziców, Danuty Werpulewskiej, która w sposób formalny aplikowała do PZPN o pomoc organizacyjno-rzeczową. Swój istotny wkład miała również Dyrektor Szkoły Podstawowej, Krystyna Filipiak- Wowczko i grono pedagogiczne. Festyn szkolny miał za zadanie propagowanie aktywnego trybu życia wśród przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, gdzie istotną rolę odgrywa piłka nożna. Program Dnia Dziecka był niezwykle bogaty za sprawą dodatkowych przedsięwzięć w których byli zaangażowani nauczyciele, rodzice i instruktor piłki nożnej Piotr Lewkowicz. Zaplanowano gry i zabawy, konkursy zręcznościowe, wspólne grillowanie i biesiadowanie. Najważniejszym elementem Dnia Dziecka był Festiwal Piłki Nożnej z podziałem na dwie kategorie wiekowe I-IV i V-VIII. Na atrakcyjność rozgrywek wpłynął udział wychowawców i rodziców, którzy kibicując własnym drużyną okazali się dodatkowym zawodnikiem na boisku. Nie zabrakło również Burmistrza Skwierzyny, Lesława Hołownia który w swoim przemówieniu zwolnił dzieci z ograniczeń spożycia słodyczy i napoi gazowanych:
,,Moi Drodzy, dziś jest wasze święto, właśnie tego dnia rodzice, nauczyciele muszą przymknąć oko na spożywane słodkości i napoi gazowanych. Piknik jaki został zorganizowany wymusza aktywność ruchową, co jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym. Ja obserwując waszą radość postanowiłem dorzucić troszkę słodyczy w trosce o dobre samopoczucie nas wszystkich. Zachęcam do zabawy w duchu sportowej rywalizacji.’’.
Szkolny Festiwal Piłki Nożnej wyłonił zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasach I-IV najlepszą drużyną okazała się klasa III, najlepszą zawodniczką była Dominika Bezkorowajna, a najlepszym zawodnikiem Kamil Rzeszutek. W klasach V-VIII najlepszą drużyną okazała się klasa VII, najlepszą zawodniczką była Joanna Bezkorowajna, a najlepszym zawodnikiem Jakub Unbrych. Warto dodać że w konkurencjach indywidualnych pod uwagę były brane umiejętności piłkarskie i kultura osobista na boisku. Każdy z uczestników dostał okolicznościowy upominek z Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej bardzo dziękuję wszystkim osobą które nie zostały wymienione w sprawozdaniu, a istotnie przyczyniły się do realizacji inicjatywy piłkarskiej - Daniel Sienkiewicz, regionalny specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie lubuskim.